Już jutro rozpocznie się kalendarzowa wiosna. Pierwszy dzień wiosny to dla młodzieży bardzo często tradycyjny dzień wagarowicza. Jutrzejszy dzień będzie również pracowity dla pilskich policjantów. Jak co roku funkcjonariusze dbać będą o bezpieczeństwo dzieci i młodzieży oraz o zachowanie ładu i porządku na ulicach miasta.

W związku ze zbliżającym się pierwszym dniem wiosny oraz możliwością wystąpienia w tym dniu zakłóceń porządku publicznego oraz innych naruszeń prawa, pilscy policjanci organizują działania prewencyjne „Wiosna 2019”.  

W najbliższych dniach mundurowi zajmą się między innymi ujawnianiem przypadków łamania prawa takich jak sprzedaż napojów alkoholowych osobom nieletnim. Pełniący w tym dniu na terenie naszego powiatu funkcjonariusze zwracać będą również szczególną uwagę na przypadki zakłócania porządku publicznego przez osoby nieletnie. Funkcjonariusze kontrolować będą miejsca w których najczęściej zbiera się młodzież w porze wieczorowo-nocnej.  

Działania w ramach zapewnienia bezpieczeństwa podczas pierwszego dnia wiosny przeprowadzone zostaną w dniu 21 marca 2019 roku. Udział w nich wezmą nie tylko policjanci umundurowani jak i operacyjni.


Podkom. Żaneta Kowalska