Trwa żałoba narodowa po śmierci Premiera Jana Olszewskiego W związku ze śmiercią byłego premiera Jana Olszewskiego o północy z czwartku na piątek rozpoczęła się żałoba narodowa, którą zarządził Prezydent RP Andrzej Duda. Będzie obowiązywać do godz. 19.00 w sobotę. W tym czasie flagi państwowe będą opuszczone do połowy masztu, zwyczajowo odwołuje się również imprezy masowe i rozrywkowe,

Jan Olszewski zmarł 7 lutego 2019 roku w wieku 88 lat. Był premierem Polski w latach 1991-1992, obrońcą opozycjonistów w procesach politycznych w okresie PRL.
Uroczystości pogrzebowe śp. Jana Olszewskiego odbędą się w sobotę, 16 lutego. O godz. 11:00 rozpocznie się msza żałobna w Archikatedrze św. Jana Chrzciciela w Warszawie. Były szef polskiego rządu zostanie pochowany na Cmentarzu Wojskowym na warszawskich Powązkach.
 

Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.