W ostatnim czasie funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali dwóch kierowców, którzy rażąco lekceważyli obowiązujące ograniczenia prędkości. Jeden z nich poruszał się z prędkością o 84 km/h większą niż dopuszczalna w obszarze zabudowanym. Nadmierna prędkość jest główną przyczyną zdarzeń drogowych, dlatego apelujemy o odpowiedzialną jazdę!

Policjanci pilskiej drogówki każdego dnia obserwują zachowanie kierowców w naszym regionie. Szczególną uwagę zwracają na wykroczenia polegające na przekraczaniu dozwolonej prędkości. Dotyczy to zarówno głównych szlaków komunikacyjnych prowadzących przez nasz powiat, ale również lokalnych dróg, z których korzystają wszyscy uczestnicy ruchu drogowego.

W ostatnim czasie mundurowi zatrzymali kierującego pojazdem Mercedes, który w obszarze zabudowanym poruszał się z prędkością 134 km/h. Taka jazda zagraża bezpieczeństwu innych uczestników ruchu drogowego, ponieważ znacznie zwiększa ryzyko zaistnienia zdarzeń drogowych. Zgodnie z obowiązującym taryfikatorem 59- letni mężczyzna za popełnione wykroczenie otrzymał mandat w wysokości 2500 złotych, a na jego koncie zostało zapisanych 15 punktów karnych. Dodatkowo policjanci zatrzymali prawo jazdy kierowcy na okres 3 miesięcy.

Kolejne niebezpieczne wykroczenie w ruchu drogowym zarejestrował wideorejestrator policyjnej grupy SPEED. Kierujący pojazdem BMW podczas jazdy pomiędzy Piłą a Skórką poruszał się z prędkością 190 km/h, przekraczając tym samym dozwoloną prędkość o równe 100 km/h. Przy jeździe z tak dużą prędkością wystarczy chwila nieuwagi, niewielki błąd kierowcy lub nawet mała awaria w pojeździe, a w ułamku sekundy może dojść do niebezpiecznego zdarzenia. Takie zachowania na drodze to lekceważenie bezpieczeństwa własnego, ale również innych uczestników ruchu drogowego.

W trosce o bezpieczeństwo nas wszystkich apelujemy do kierowców o przepisową i odpowiedzialna jazdę. Pośpiech nie jest dobrym doradcą, a konsekwencje brawurowej jazdy mogą być tragiczne.

st. sierż. Magdalena Mróz