W Pilskim Centrum Handlu Hurtowego zamontowano autmatyczny defibrylator Starosta Pilski Eligiusz Komarowski odwiedził Pilskie Centrum Handlu Hurtowego mieszczące się przy ul. Wawelskiej w Pile. Okazją do spotkania z hurtownikami było zamontowanie Aparatu AED, urządzenia, które służy do przywracania krążenia, w przypadku nagłego zatrzymania akcji serca. Starosta podarował hurtownikom profesjonalne apteczki przemysłowe.

Pilskie Centrum Handlu Hurtowego to ważne miejsce  dla mieszkańców Piły i okolicznych miejscowości. W hurtowniach przy Wawelskiej codziennie zaopatrują się handlowcy i sklepikarze w  świeże owoce, warzywa, artykuły spożywcze: pieczywo, nabiał, przetwory rybne i wiele innych produktów, nie tylko spożywczych. Obecnie działa tu ponad 30 podmiotów. Przed laty była to spółka z udziałem Gminy Piła, ale przed kilkoma laty hurtownicy wzięli sprawy w swoje ręce, założyli własną spółkę i z powodzeniem działają.   

Aparat AED został zamontowany w widocznym miejscu tuż przy wjeździe. Urządzenie działa automatycznie i za pomocą komend głosowych osoba, która nie jest ratownikiem medycznym, może podjąć akcję defibrylacji. Pracownicy i hurtownicy przeszli odpowiednie szkolenie, a starosta wręczył hurtownikom apteczki, które można zawiesić na ścianie, by było łatwo dostępne.   

Podobny defibrylator znajduje się przy wejściu do budynku Starostwa Powiatowego i jest ich coraz więcej na terenie Piły, np. w galeriach handlowych.  
- Dobrze, że znalazł się także w tym miejscu. Pilskie Centrum Handlu Hurtowego odwiedza codziennie tysiące osób i dobrze mieć w pobliżu urządzenie ratujące życie. Dziękuję zarządowi spółki za zaproszenie i cieszę się, że mogłem przyczynić się choć w jakimś stopniu do zwiększenia bezpieczeństwa Waszego i Waszych klientów – powiedział starosta Eligiusz Komarowski.