Dzisiaj obchodzimy święto wszystkich najmłodszych. Z tej okazji życzymy dzieciom dużo radości, spełnienia marzeń, a przede wszystkim samych beztroskich i bezpiecznych chwil. Mundurowi stale odwiedzają przedszkola na terenie naszego powiatu i przekazują treści edukacyjne.

Edukacja w zakresie bezpieczeństwa już od najmłodszych lat jest kluczowa dla nas wszystkich. Funkcjonariusze zajmujący się profilaktyką społeczną oraz dzielnicowi z poszczególnych posterunków stale odwiedzają dzieci w przedszkolach. Widok policjanta, jego charakterystyczny ubiór i przede wszystkim gotowość do niesienia pomocy to jedne z wielu poruszanych tematów. Dzieci mają okazję poznać zadania jakie policjanci wykonują na co dzień oraz zobaczyć elementy munduru. Najważniejszym punktem jest jednak uświadomienie dzieci, że policjant zawsze chętnie i z uśmiechem na twarzy pomoże w każdej sytuacji.

Podczas spotkań z najmłodszymi najczęściej poruszane są tematy związane z bezpieczeństwem w ruchu drogowym. Mundurowi rozdają i zachęcają dzieci do noszenia odblasków, które skutecznie poprawiają widoczność. Jest to szczególnie istotne, ponieważ zbliżająca się jesień i zima niosą za sobą coraz krótsze dni oraz pogarszające się warunki atmosferyczne. Przedszkolaki uczą się również prawidłowego przechodzenia przez przejście dla pieszych oraz odpowiedzialnej jazdy na rowerze, hulajnodze lub innym urządzeniu.

Rozmawiając z dziećmi mundurowi zwracają uwagę na bezpieczeństwo w domu i jego najbliższym otoczeniu. Policjanci podkreślają, aby nigdy nie ulegać żadnym namowom nieznanych osób oraz nie przyjmować od nich prezentów. Funkcjonariusze pokazują jak należy zachować się w przypadku napotkania agresywnego zwierzęcia oraz sprawdzają znajomość numerów alarmowych. Niejednokrotnie najmłodsi zaskakiwali wysokim poziomem wiedzy na temat ich bezpieczeństwa.

Dzisiaj, 20 września przedszkolaki obchodzą swoje święto. Z tej okazji życzymy Wam dużo radości, spełnienia marzeń, a przede wszystkim samych beztroskich i bezpiecznych chwil!

sierż. Magdalena Mróz