Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Piła

Wakacje w pełni, dlatego też policjanci z pilskiej komendy dbając o bezpieczeństwo najmłodszych, prowadzą zajęcia dotyczące prawidłowych zachowań podczas letniego wypoczynku. Podczas zajęć jednym z wiodących tematów poruszanych przez funkcjonariuszy są zagrożenia związane z bezpieczeństwem nad wodą w ramach ogólnopolskiej akcji "Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą".

Wakacje trwają w najlepsze, to szczególny czas dla całej rodziny. Lipiec i sierpień to okres urlopowych wyjazdów, wypoczynku w górach i nad wodą, ale także czas gdzie dzieci korzystają z lokalnych form wypoczynku. Nad bezpieczeństwem osób podróżujących i wypoczywających na terenie powiatu pilskiego jak co roku czuwają policjanci. Podczas wakacji przyświeca nam hasło „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”.

W ramach akcji policjanci z pilskiej komendy spotykają się z dziećmi, które spędzają wolny czas na półkoloniach, gdzie rozmawiają na temat bezpieczeństwa w trakcie wakacji. Taki charakter pracy mundurowych ma służyć temu, aby dzieci wiedziały, jak bezpiecznie się bawić, a zarazem bezpiecznie wypoczywać.

Tematem przewodnim tych spotkań jest bezpieczeństwo na drodze, w domu, na placu zabaw, podczas kąpieli oraz w lesie. Policjanci uczą dzieci, jak reagować w sytuacjach zagrożenia oraz do kogo zwrócić się o pomoc. Najmłodsi mają też okazję dowiedzieć się jak zachowywać się na plaży i nad wodą, a także usłyszeli jak bezpiecznie zachowywać się w czasie prac polowych.


Podkom. Żaneta Kowalska