Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Piła

Na szczęście na terenie powiatu pilskiego nie odnotowano poważnych w skutkach zdarzeń drogowych. Nie oznacza to jednak, że mundurowi nie mieli pracy. Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali kilku nieodpowiedzialnych kierowców.

W poniedziałek 5 kwietnia funkcjonariusze WRD KPP Piła w godzinach porannych zatrzymali mieszkańca Piły, który kierował samochodem marki Audi. W ramach prowadzonej kontroli drogowej mundurowi zbadali stan trzeźwości 56-latka. Okazało się, że mężczyzna miał ponad promil alkoholu we krwi. Oprócz kary grzywny i utraty prawa jazdy, za popełnione przestępstwo kierowania w stanie nietrzeźwości zatrzymanemu grozi do 2 lat pozbawienia wolności.

Tego samego dnia w godzinach popołudniowych 33-letni kierujący samochodem audi przejeżdżając przez miejscowść Grabówno przekroczył dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym o 52 km/h. Za zbyt szybką jazdę mężczyzna został ukarany mandatem karnym oraz stracił prawo jazdy na najbliższe 3 miesiące.

Jednym z nieodpowiedzialnych kierowców okazał się również 32-latek, który na pilskich ulicach kierował citroenem pomimo obowiązującego zakazu sądowego. Dodatkowo sprawdzenie wykazało, że jego pojazd nie posiadał aktualnych badań technicznych.

mł. asp. Jędrzej Panglisz