Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Piła

W gmachu Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu odbyło się uroczyste ślubowanie nowo przyjętych funkcjonariuszy. Szeregi Komendy Powiatowej Policji w Pile zasiliło 4 funkcjonariuszy. Wszyscy rekruci zanim jednak trafią do służby w jednostkach na terenie województwa, odbędą najpierw kurs w szkole policyjnej. Podczas uroczystej zbiórki dwóch funkcjonariuszy z naszej jednostki zostało wyróżnionych za wyniki osiągnięte w ukończonym już kursie podstawowym.

Na dziedzińcu Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu, 28 lipca br. o godz. 11.00 odbyło się uroczyste ślubowanie nowych policjantek i policjantów wielkopolskiej Policji. Ślubowanie odebrał Komendant Wojewódzki Policji w Poznaniu nadinsp. Piotr Mąka, który jako pierwszy powitał ślubujących. Wobec wszystkich zgromadzonych głośno zabrzmiały wypowiadane z poczuciem odpowiedzialności słowa roty ślubowania: „Ja obywatel Rzeczypospolitej Polskiej, świadom podejmowanych obowiązków policjanta, ślubuję: służyć wiernie Narodowi, chronić ustanowiony Konstytucją Rzeczypospolitej Polskiej porządek prawny, strzec bezpieczeństwa Państwa i jego obywateli, nawet z narażeniem życia (…)”.

Komendant Wojewódzki Policji w Poznaniu nadinsp. Piotr Mąka w swoim wystąpieniu życzył policjantkom i policjantom powodzenia podczas czekających ich w najbliższym czasie egzaminów oraz satysfakcji z wykonywanej pracy w przyszłości. Życzył im satysfakcji z wykonywanych obowiązków oraz realizacji własnych ambicji i marzeń.

- W Policji jest wiele obszarów, w których możecie się realizować, dlatego mam nadzieję, że za kilkanaście lat będziecie usatysfakcjonowani z obranej drogi i będziecie przekonani, że wstąpienie w szeregi Policji to była najlepsza decyzja w waszym życiu - podsumował.

Następnie głos zabrali: podinsp. Andrzej Szary – przewodniczący NSZZ Policji woj. wielkopolskiego i ksiądz prałat Stefan Komorowski - kapelan Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu, którzy zwracając się do nowo przyjętych funkcjonariuszy zapewnili ich o swoim wsparciu, wskazując jednocześnie na wagę służby społeczeństwu.

W uroczystości udział wziął Komendant Powiatowy Policji w Pile nadkom. Mariusz Wiśniewski. Szeregi pilskiej komendy zasiliło 4 funkcjonariuszy.

Tradycyjnie, w trakcie uroczystej zbiórki Komendant Wojewódzki Policji w Poznaniu wyróżnił dwóch policjantów, którzy osiągnęli najlepsze wyniku w nauce na kursie podstawowym. Wśród nich znaleźli się post. Kacper Siwarski oraz post. Błażej Urbaniak z Komendy Powiatowej Policji w Pile, którzy odbyli kurs podstawowy w Szkole Policji w Pile.

KWP/mł. asp. Jędrzej Panglisz