Niewątpliwie na słowa uznania zasłużył 38- letni mieszkaniec Piły. Mężczyzna zauważył, jak młody chłopak zabrał jeden z rowerów stojących przed budynkiem mieszkalnym i nim odjechał. Mężczyzna ujął złodzieja przy ul. Kusocińskiego w Pile, a następnie przekazał go w ręce mundurowych. Dzięki czujności i właściwej postawie 38- latka jednoślad wrócił do właścicielki. Teraz o dalszym losie nieletniego zadecyduje Sąd Rodzinny.

Do zdarzenia doszło w lipcu br. Do dyżurnego Komendy Powiatowej Policji w Pile zadzwonił mężczyzna i przekazał, że ujął złodzieja roweru. Na wskazany adres natychmiast pojechali funkcjonariusze z Wydziału Patrolowo – Interwencyjnego, aby zweryfikować przekazaną informację. Na miejscu policjanci zastali 38-letniego mieszkańca Piły oraz młodego chłopaka. Tuż obok stał rower.

Zgłaszający przekazał mundurowym, że kiedy stał na balkonie, w pewnym momencie zauważył jak młody chłopak kręci się wokół rowerów stojących przy budynku mieszkalnym i sprawdzał linki zabezpieczające. Nagle chłopak zabrał jeden z niezabezpieczonych rowerów i odjechał. Bez chwili wahania mężczyzna pobiegł za złodziejem i ujął go przy ul. Kusocińskiego w Pile.

Policjantki z Referatu ds. Prewencji Kryminalnej, Patologii i Nieletnich przesłuchały nieletniego. 14-letni chłopak przyznał się do kradzieży roweru i powiedział mundurowym, że ukradł jednoślad, ponieważ chciał sobie nim pojeździć. Teraz o dalszym losie nieletniego zadecyduje Sąd Rodzinny. Policjantki w ramach prowadzonego postępowania ustaliły właścicielkę roweru, która odebrała swój jednoślad w pilskiej komendzie. 36-letnia kobieta nie kryła zadowolenia z faktu, iż rower się odnalazł.

Postawa 38- letniego mieszkańca Piły zasługuje na słowa najwyższego uznania. To właśnie dzięki niemu rower trafił z powrotem do właścicielki, a sprawca odpowie za swoje nieodpowiedzialne postępowanie.


Podkom. Żaneta Kowalska