Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Piła

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego w dniu wczorajszym prowadzili działania kontrolno-prewencyjne pn. „Kaskadowy pomiar prędkości”. W trakcie działań pod szczególnym nadzorem mundurowych, znalazły się drogi, na których kierowcy najczęściej nie stosują się do przepisów związanych z prędkością.

W dniu wczorajszym policyjne patrole na terenie całego powiatu pilskiego sprawdzały w jaki sposób kierujących przestrzegają obowiązujących przepisów w szczególności tych dotyczących prędkości oraz stanu trzeźwości. W działania zaangażowano 23 funkcjonariuszy Wydziału Ruchu Drogowego naszej jednostki. Jak się okazało w trakcie kontroli 22 miejsc wytypowanych do pomiaru prędkości, policjanci ujawnili aż 80 nieodpowiedzialnych kierowców, których nie ominęły konsekwencje prawne związane z naruszeniem przez nich obowiązujących przepisów.

Pamiętajmy! Bezpieczna prędkość to prędkość dostosowana do panujących warunków tj. natężenia ruchu, obowiązujących limitów prędkości, pogody, stanu nawierzchni, własnych umiejętności.

 

sierż. sztab. Jędrzej Panglisz