Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Piła

Szybkie i zdecydowane działania policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Pile pozwoliły na odnalezienie dwóch 8-letnich chłopców tuż przed zmrokiem. Dzieci wykorzystując nieobecność swoich rodziców, wyszły z domu nikogo nie informując. Apelujemy do rodziców!!! Pilnujcie swoje pociechy!!!

Przed godziną 18.00 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Pile otrzymał telefoniczną informację od rodziców, że ich 8-letni syn zniknął z mieszkania na osiedlu Górnym w Pile. W tym czasie mama chłopca była na zebraniu w szkole, a tata na chwilę poszedł do sklepu. Rodzice przekazali, że dziecko choruje i może mieć problem z orientacją w terenie.

Zaalarmowani o tym zdarzeniu policjanci natychmiast zapoznali się z rysopisem zaginionego i szybko rozpoczęli poszukiwania chłopca. W trosce o zdrowie i życie 8-latka, oraz mając na uwadze zbliżającą się noc, do działań zaangażowano łącznie kilkudziesięciu policjantów oraz przewodnika z psem służbowym. Dla policjantów ogłoszono alarm.

Po niespełna dwóch godzinach policjanci na terenie gminy Szydłowo zauważyli idącego poboczem chłopca. Natychmiast zatrzymali się i podeszli do niego. Okazało się, że chłopiec ma 8 lat, ale nie odpowiada rysopisowi zaginionego ośmiolatka. Policjanci szybko ustalili, że to inny chłopiec, który również bez wiedzy rodziców oddalił się z domu. Powiedział mundurowym, że idzie do swojej cioci do Tuczna. Miał ze sobą dwa koce i trochę pieniędzy. Wyszedł ze swojego mieszkania przy ulicy Witaszka w Pile. Rodzice tego chłopca w momencie odnalezienia przyszli do komendy zgłosić zaginięcie.

Chwilę później funkcjonariusze odnaleźli także pierwszego chłopca. Chodził po lesie, nieco oddalonym od miejsca zamieszkania. Dziecko nie było w stanie powiedzieć dlaczego wyszło z domu. Chłopcy zostali przekazani zdenerwowanym rodzicom. Dzięki sprawnym działaniom policjantów dwóch chłopców szybko zostało odnalezionych jeszcze przed zmrokiem.

Apelujemy do wszystkich rodziców!!! Pilnujcie swoje pociechy!!!


Podkom. Żaneta Kowalska


 


 


 

 

 

 


 


 


 


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.