Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Piła

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji zatrzymali w miniony weekend 10 mieszkańców powiatu pilskiego. Mężczyźni znęcali się fizycznie i psychicznie oraz grozili pozbawieniem życia swoim najbliższym... Pokrzywdzeni po kolejnych awanturach postanowili przerwać milczenie i o tym, czego doświadczyli od swoich oprawców, zdecydowali się opowiedzieć policjantom.

Czasami dramaty w rodzinach trwają od dłuższego czasu. Oprawcy po alkoholu wszczynają awantury domowe, ubliżają swoim domownikom, szarpią ich, biją, ośmieszają. Niestety często pokrzywdzeni żyją w strachu i nikogo nie informują o trudnych sytuacjach. Mają poczucie wstydu wynikającego z ujawnienia przed obcą osobą – Policjantem lub Prokuratorem, że są ofiarami przemocy domowej, strachu przed sprawcą przemocy domowej, nieznajomości procedury karnej oraz swoich praw w postępowaniu karnym.

Chociaż przychodzą takie momenty, że pokrzywdzeni mówią dość... Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Pile oraz Komisariatu Policji w Wyrzysku zatrzymali w miniony weekend 10 mężczyzn, którzy znęcali się psychicznie i fizycznie oraz grozili swoim najbliższym. Sprawcy stosowali przemoc domową wobec swoich żon, konkubin i rodziców. Najczęściej kiedy byli pod wpływem alkoholu wszczynali awantury podczas których wyzywali słowami wulgarnymi swoich najbliższych, ubliżali im, obrażali ich, bili po całym ciele. Do tego grozili pozbawieniem życia.

Zatrzymani mężczyźni w wieku od 23 do 36 lat trafili do policyjnego aresztu lub do Izby Wytrzeźwień. Na wniosek Policji i Prokuratury, Sądy Rejonowe w Pile oraz Złotowie wobec zatrzymanych dwóch mężczyzn zastosowały środki zapobiegawcze w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Wobec pozostałych mężczyzn zastosowano środki wolnościowe, w tym dozory i zakazy zbliżania się do najbliższych.

Pamiętajmy!!!

Jeśli Ty lub ktoś z Twoich bliskich stał się ofiarą przemocy ze strony członka rodziny...

Jeśli Twój partner/partnerka, dziecko lub inna osoba krzywdzi Ciebie lub Twoich bliskich...


RATUJ SIĘ! NIE WSTYDŹ SIĘ! SZUKAJ POMOCY!

Telefon do Dyżurnego KPP w Pile: 67 353 15 60

Telefon alarmowy: 112


podkom. Żaneta Kowalska