Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Pile zatrzymali 59-letniego mieszkańca powiatu chodzieskiego. Mężczyzna jest podejrzany o podpalenie śmietnika w centrum Piły. Teraz za popełnione przestępstwo grozi mu kara do 5 lat więzienia.

Do zdarzenia doszło 03 marca br. przy Placu Konstytucji w Pile. Około południa służby ratunkowe zostały powiadomione o podpaleniu śmietnika. Na szczęście nic poważnego się nie stało, a strażacy szybko ugasili ogień. Jednak około godz. 15.00 ponownie zaalarmowano służby o podpaleniu tego samego śmietnika. Tym razem ogień zaczął się rozprzestrzeniać błyskawicznie. Śmietnik został doszczętnie zniszczony.

Policjanci natychmiast rozpoczęli poszukiwania sprawcy. Jeden z mieszkańców, który zaalarmował stróżów prawa o zdarzeniu i był jednocześnie świadkiem, wskazał szczegółowy rysopis sprawcy, a także kierunek w jakim uciekł podpalacz. Dzięki tym cennym wskazówkom mundurowi zatrzymali mężczyznę w centrum Piły. Oświadczył, że przyjechał do Piły dzień wcześniej i błąkał się po mieście. Nie był w stanie wytłumaczyć dlaczego tak postąpił.

Zatrzymany to 59-letni mieszkaniec powiatu chodzieskiego. Teraz za popełnione przestępstwo grozi mu kara do 5 lat więzienia.


Podkom. Żaneta Kowalska


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.