Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Piła

Policjanci z Wydziału Kryminalnego z Komendy Powiatowej Policji w Pile zatrzymali 35-letniego mężczyznę. Napastnik uderzył pokrzywdzonego w głowę i wyrwał mu z ręki telefon, a następnie uciekł. Sąd wobec podejrzanego zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy. Za popełnione przestępstwo zatrzymanemu mężczyźnie grozi kara więzienia do 12 lat.

Do zdarzenia doszło na początku lutego br. przy ulicy Młodych w Pile. W godzinach wieczornych nieznany sprawca zaatakował 39-letniego mieszkańca Piły. W pewnym momencie napastnik podszedł do mężczyzny, uderzył go w głowę i zabrał telefon. Następnie napastnik uciekł w nieznanym kierunku.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego z Komendy Powiatowej Policji w Pile błyskawicznie rozpoczęli poszukiwania sprawcy rozboju. Na podstawie zebranych w tej sprawie informacji, funkcjonariusze ustalili tożsamość mężczyzny podejrzanego o rozbój, a także miejsce jego przebywania. 1 marca br. kryminalni zatrzymali 35-letniego mężczyznę, mieszkańca Piły w jednym z mieszkań na terenie miasta i przewieźli prosto do policyjnego aresztu.

Sprawca przyznał się on do popełnionego czynu, jednak nie potrafił wytłumaczyć, dlaczego tak postąpił. Na wniosek Komendy Powiatowej Policji w Pile oraz Prokuratury Rejonowej w Pile, Sąd Rejonowy w Pile wobec zatrzymanego mężczyzny zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara więzienia do 12 lat.


podkom. Żaneta Kowalska


 


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.